SHOQATA KOMBETARE E JETIMEVE TE SHQIPERISE

Misioni: Mbrotja e të drejtave të Jetimëve të Shqipërisë kudo që janë dhe integrimi i tyre në jetë dhe punon me një program pune të qartë në fushën: juridike, humanitare, ekonomike, arsimore e sportive etj.
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Z.Kadri Alia kryetari i jetimeve ben thirrje "kujdes nga shoqatat fantazem"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 12
Join date : 17/11/2011

Z.Kadri Alia kryetari i jetimeve ben thirrje "kujdes nga shoqatat fantazem" Empty
MesazhTitulli: Z.Kadri Alia kryetari i jetimeve ben thirrje "kujdes nga shoqatat fantazem"   Z.Kadri Alia kryetari i jetimeve ben thirrje "kujdes nga shoqatat fantazem" Icon_minitimeThu Jan 19, 2012 12:41 pm

Ne 20 vjetorin e Shoqates Kombetare te Jetimeve kryetari Z.Kadri Alia u shpreh qe cdo biznesmen shqipetar dhe jo vetem,cdo bamires qe deshiron te bej bamiresi,cdo njeri i thjesht qe ndien dashuri per jetimet,duhen te kene shume kujdes sepse jane perhapur shume "shoqata'' fantazem te cilat primarin e tyre kane perfitimin ne kurriz te jetimeve. Z.Alia theksoj qe ata qe drejtojn sot keto shoqata fantazma nuk jane gje tjeter vecse te perjashtuar nga Shkjsh,pra jane te debuar per arsye vjedhjeje. Duke u perjashtuar kshu ata me nje vendim te thjesht gjykate kane hapur vete shoqatat per perfitimet e tyre ne kurriz te jetimeve. Kujdes kujdes nga keto shoqata kepurdha-theksoj z.Alia.


Sa per informacion per publikun Shoqata Kombetare e Jetimeve eshte nder shoqatat e vetme :

• e cila është Subjekt Juridik që nga viti 1995 me Vendim Nr. 35, datë 24-02-1995 në Gjykatën e rrethit Tiranë.

• Shoqata Kombëtare e Jetimëve të Shqipërisë ka fituar nga Parlamenti Shqiptar me ligjin Nr.8153, datë 30-11-1996 Statusin e Jetimit.
• Shoqata Kombëtare e Jetimëve të Shqipërisë është e pranishme në dy organizma kryesore qeveritare:

• Është anëtare me të drejta të plota në Komitetin Shqipëtar të Birësimeve pranë Aparatit të Këshillit të Ministrave. Është anëtare me të drejta të plota në Komisionin Shtetëror të Dhënies së Statusit të Jetimit pranë Administratës së Përgjithshme të Ndihmës dhe të Çështjeve Sociale, pranë Ministrisë së Punës dhe Shanseve të Barabarta.

• Shoqata Kombëtare e Jetimëve të Shqipërisë është dekoruar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë Z. Alfred Mojsiu me Vendim Nr.5077, datë 12-11-2006 me Medaljen e Mirënjohjes.

• Kryesia e Përgjithshme e Shoqatës Kombëtare të Jetimëve të Shqipërisë me kërkesën e saj drejtuar Parlamenti kërkoi që data 20- Majit të jetë Dita Kombëtare në Ndihmë të Fëmijëve Jetimë, e cila u miratua nga Parlamenti Shqiptar dhe përbën një Apel për të gjitha subjektet brenda dhe jashtë për të ndihmuar Jetimët e Shqipërisë.

• Shoqata Kombëtare e Jetimëve të Shqipërisë është nderuar nga Ministria e Punës dhe Shanseve të Barabarta me Çmimin e parë me Rastin e 20-Majit Ditës Kombëtare në Ndihmë të Fëmijë Jetimë.

Z.Kadri Alia kryetari i jetimeve ben thirrje "kujdes nga shoqatat fantazem" Kadri_13Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://shkjsh.forumsq.net
 
Z.Kadri Alia kryetari i jetimeve ben thirrje "kujdes nga shoqatat fantazem"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SHOQATA KOMBETARE E JETIMEVE TE SHQIPERISE  :: Your first category :: Shoqata e Jetimeve-
Kërce tek: