SHOQATA KOMBETARE E JETIMEVE TE SHQIPERISE

Misioni: Mbrotja e të drejtave të Jetimëve të Shqipërisë kudo që janë dhe integrimi i tyre në jetë dhe punon me një program pune të qartë në fushën: juridike, humanitare, ekonomike, arsimore e sportive etj.
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 12
Join date : 17/11/2011

 Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise Empty
MesazhTitulli: Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise    Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise Icon_minitimeFri May 25, 2012 1:31 pm

Në ditën e tyre fëmijët jetimë kanë shijuar momente të bukura në një koncert festiv i organizuar nga Shoqata Kombetare e Jetimeve te Shqiperise mbështetur edhe nga kryetarja e parlamentit, Jozefina Topalli.

Në Sallën e Pallatit të Koncerteve kanë qenë të pranishëm rreth 1000 femije jetime nga te gjitha rrethet e Shqiperise,prindër, mësues, dhe fëmijë nga shkolla të ndryshme, të cilët kanë qëndruar pranë këtyre fëmijëve duke u kujtuar për ta të paktën për një ditë.

Gjate fjalimit te tij,kryetari i Shkjsh Z.Kadri Alia u shpreh "Ne sot kemi feste,por data 20 maj te nderuar te ftuar,te dashur femije ,eshte dhe nje apel per ndihme , Prandaj ne e kerkuam kete dite qe te jete dita per ju,por dhe nje dite per apel ,per qeverine,per institucionet,biznesin, per shoqerine etj,

Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, e pranishme në këtë aktivitet u shpreh se edhe pse Parlamenti ka shtuar fondet për këto fëmijë, kjo është e pamjaftueshme.


Nga ky koncert morën medalje “Mirënjohje” për kontributin e fëmijëve jetimë, kryeparlamentarja Topalli dhe Mehdi Gurra, kryetar i Shoqates Arsimore Kulturore Humanitare "Alsar"', në mbrojtje të këtyre fëmijëve.


 Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise Dsc00610

 Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise Dsc00610

 Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise Dsc00611

 Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise Dsc00611
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://shkjsh.forumsq.net
 
Aktivitet madheshtor per Diten Kombetare te Jetimeve te Shqiperise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SHOQATA KOMBETARE E JETIMEVE TE SHQIPERISE  :: Your first category :: Shoqata e Jetimeve-
Kërce tek: